Abdulkadir Ömür ve Uğurcan Çakır Avrupa Ekiplerinin Radarında

Lyon ve Bir Avrupa Ekibi Daha Abdulkadir Ömür’ü ve Uğurcan Çakır’ı İzlemek İçin Trabzon’da

Trabzonspor’dan 6 Ağustos 2019’da Fransa’nın LOSC Lille ekibine transfer olan Yusuf Yazıcı’nın yaşadığı sakatlığın ardından sergilediği şahane performans, gözleri alt yapısında piştiği Trabzonspor’a çevirdi.

Son dönemlerde alt yapıdan yetiştirdiği kaliteli futbolcular ile göze çarpan Trabzonspor, genç yetenek avcısı Avrupa kulüplerinin gözlerini üzerine çevirmesine neden oldu.

Trabzonspor yetkilileri tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Süper Lig’in 11. Haftasının kapanış maçı olan ve 07 Aralık 2020’de Trabzon’da oynanacak Trabzonspor – Sivasspor karşılaşmasında orta saha oyuncusu Abdulkadir Ömür ve kaleci Uğurcan Çakır’ı izlemek için Fransa 1. lig ekiplerinden Lyon’dan yetkililerin geleceği açıklanırken, aynı zamanda ismi açıklanmayan bir başka Avrupa ekibinden yetkilerin de geleceği belirtildi.

25 Haziran 1999 doğumlu olan genç yıldız Abdulkadir Ömür, son dönemde hem milli takıma hem de Avrupa kulüplerine futbolcu yetiştiren ve adeta bir futbolcu fabrikasına dönüşen Trabzonspor altyapısının en önemli ürünlerinden biri.

Genç Yetenekler Abdulkadir Ömür ve Uğurcan Çakır

25 Haziran 1999 doğumlu olan genç yıldız Abdulkadir Ömür, son dönemde hem milli takıma hem de Avrupa kulüplerine futbolcu yetiştiren ve adeta bir futbolcu fabrikasına dönüşen Trabzonspor altyapısının en önemli ürünlerinden biri.

Futbolculuk kariyerine henüz 15 yaşındayken 1 Temmuz 2014’de Trabzonspor altyapısında başlayan genç yetenek sergilediği üstün performans ile dikkatleri üzerine topladı.

Yaratıcı futbol zekası, disiplini ve çalışkanlığı sayesinde yalnızca 2 yıl içinde henüz 17 yaşındayken 25 Nisan 2016’da Trabzonspor ile resmi sözleşmesini imzaladı.

Süper Lig’de 2020-2021 sezonunda 10 karşılaşmada görev alan genç yıldız, bu karşılaşmalarda 2 asist 1 gol ile takımına katkı sağladı.

30 Mayıs 2019’da ise Türkiye ile Yunanistan arasında oynanan milli maçta ilk kez ay-yıldızlı formayı giyme şansı yakaladı.

Trabzonspor alt yapısının bir diğer başarılı futbolcusu ise kaleci Uğurcan Çakır’dır.

1996 doğumlu 1.91 boyundaki genç kaleci ise alt yapısında yetiştiği Trabzonspor ile ilk profesyonel sözleşmesini 3 Ekim 2014’de imzaladı ancak Ocak 2016’da 1461 Trabzon ekibine kiralık giden futbolcu burada sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çekti ve 30 Haziran 2016’da Trabzonspor’a geri döndü.

Genç kaleci bu sezon ligde formasını terlettiği 9 karşılaşmanın üçünde kalesini gole kapatmayı başardı.