ABDÜLKADİR ÖMÜR’E ÖZEL İLGİ

Abdülkadir Ömür

ABDÜLKADİR ÖMÜR’E ÖZEL İLGİ

Trabzonspor’ da bu sezon bekleneni veremeyen genç yıldız Abdülkadir Ömür’le Abdullah Avcı özel olarak ilgileniyor. Genç futbolcu ile her fırsatta beraber olan deneyimli teknik direktör, geçmişe takılıp kalmamasını ve yeni bir sayfa açması gerektiğini ifade etti. Alanyaspor maçında sakatlanan ve Erzurumspor maçına yeni teknik direktörü Abdullah Avcı’yla hazırlanan Abdülkadir Ömür, Erzurumspor maçında oynamak istiyor. Sakatlığını tam olarak atlatamayan ve ağrıları bulunan 21 yaşındaki oyuncunun Erzurum maçına büyük önem verdiği ve “ Bu maçta ne pahasına olursa olsun forma giymeliyim.” İfadesini kullandığı öğrenildi. Öte yandan Abdullah Avcı’nın ise “Tam hazır olmadan kimseyi oynatmam.” dediği ve teknik ekibin Abdülkadir Ömür’ ü riske etmeme ihtimalinin yüksek olduğu öğrenildi.

ABDULLAH AVCI’YLA YENİ DÖNEM

Abdullah Avcı

Geçen sezon Süper Lig’ de yalnızca 14 maça çıkan Abdülkadir Ömür, bu maçlarda 3 gol atıp 2 de asist yapmıştı. Sezonun büyük bir kısmını ise sakatlığı yüzünden kaçırmıştı. Geçtiğimiz günlerde takımın başına Abdullah Avcı’ nın gelmesiyle ise Abdülkadir Ömür’ ün nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Abdullah Avcı Başakşehir’deki başarılı performansından sonra Beşiktaş’ a başına geçmiş ancak siyah beyazlı ekipte bekleneni verememişti. Ocak 2020’ de Beşiktaş’ tan ayrılan tecrübeli teknik adam bir süre yorumculuk yapıp Kasım 2020’ de Trabzonspor’ la anlaştı. Trabzon ile antremanlara başlayan Avcı, takım savunması ve bütünlüğü üzerine çalışıyor.

En yakınınıza, en sağlam olana oynayın

Antremanlarda oyuncuları sık sık uyaran Avcı, “Sahadaki boş alanları kapatın. Merkezi her zaman kapatın. Arkadaşlarınıza pas için alternatif oluşturacak koşular yapın. Oyun sıkıştığında oyunun yönünü değiştirin. Topları ileri şişirmeyin. En yakınınıza, en sağlam olana oynayın” ifadelerini kullanıyor. Oyuncularına birlikte hareket etmeleri gerektiğini ve takım olarak bütün olmaları gerektiğini söyleyen Avcı, çalışmalarını da bu eksende yürütüyor. Avcı, Ligin uzun bir maraton olduğunu ve her oyuncusunu hazır olmasını istediğini belirtti. Takımın fiziksel durumundan memnun olan Abdullah Avcı, takıma kazanma alışkanlığını tekrar edindirmek istiyor. Takımdaki genç oyuncularla da yakından ilgilenen Avcı, antremanların altyapı ile eş zamanlı yürütmeyi düşündüğünü belirtti.