corona virüsü

Hüseyin Çimşir Ligden Umudunun Kesti

Süper Lig maçlarına corona virüsü sebebiyle ara verilmesi ile ilgili olarak ligin lider takımı Trabzonspor’un teknik direktörü Hüseyin Çimşir açıklamalar yaptı. Lig maçlarının başlama tarihi ve yarım kalan ligin durumunun ne olacağı henüz belli olmamakla beraber Türkiye futbol federasyonu haziran ayında ligin başlama ihtimali olduğunu açıklamıştı. Hüseyin Çimşir ise covid 19 salgını ve lige verilen bu uzun aradan sonra ligin başlamasından ve bitirilmesinden ümitli olmadığını söyledi.

Trabzonspor’un teknik direktörü kendisinin ve kulübünün isteğinin ligin en kısa zamanda başlaması olduğuna dikkat çekerek küresel salgın olan covid 19’un yayılmasının durdurulamaması sebebiyle başlama tarihinin uzayacağını ya da liglerin iptal edilebileceğini söyledi.

‘’Futbolcular Mantalite Olarak Hazır Değiller’’

Hüseyin Çimşir belirsiz bir ortamın olduğu bu durumda her an lig başlayacakmış gibi takımın hazırlıklarını ve antrenmanlarını yaptığını, futbolcuları evde antrenman yaptıklarını kendisinin de bunu takip ettiğini belirtti. Teknik adam, hazırlanan antrenman programına göre antrenmanlarını yapan futbolcuların ligin başlaması halinde fiziksel olarak kısa zamanda hazırlanacaklarını ama mantalite olarak futbolcuların hazır olmadıklarını uzun süre de hazır olamayacaklarını ifade etti.

Hüseyin Çimşir son olarak her zaman önemli olanın sağlık olduğunu söyleyerek covid 19’un yayılmaması için yapılan uyarılara dikkat edilmesini istedi.