2019-2020 futbol

Sosa’nın Fenerbahçe Transferi

Trabzonspor 2019-2020 futbol sezonu Süper Lig takımları arasında şampiyonluk iddiası en güçlü olan ve lig maçlarına ara verilmeden önce ligi lider olarak tamamlayan bir takım oldu.  Bordo mavili takım Süper Ligde liderlik koltuğuna oturdu ve Trabzonsporlu futbolcular takımlarının bu sezon şampiyon olacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

Trabzonspor’un kaptanı olan Arjantinli futbolcu Sosa’nın sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu Sosa’nın takımda kalacağını ve corona virüsü riski ortadan kalktığı zaman Sosa ile sözleşme imzalayacaklarını belirtti. 2017-2018 futbol sezonunda İtalyan takımı Milan’dan Trabzonspor’a transfer edilen Sosa yaptığı açıklama ile Karadeniz ekibine transfer olduğu dönemde Fenerbahçe’den de transfer teklifi aldığını söyleyerek Trabzonspor’u tercih ettiğini ifade etti. Bordo mavili takımın kaptanı Fenerbahçe’nin teklifini kabul etseydi şimdi Türkiye’de olmayacağını da sözlerine ekledi.

Sosa’nın 5. Şampiyonluğu Olacak

Sosa Trabzonspor’da mutlu olduğunu söyleyerek takımının bu sezon şampiyonluğu hak ettiğini ve takım olarak şampiyonluğa inandıklarını da vurguladı. Futbol kariyerinde Trabzonspor’un şampiyonluğu ile 5. Şampiyonluğunu yaşayacak olan Sosa bordo mavili futbolcular ve taraftarlar tarafından da çok seviliyor.

Arjantinli futbolcu son olarak Türkiye’de dünyada covid 19 ile mücadele edilen bu günlerde herkesin uyarılara dikkat etmesini ve mecbur kalmadıkça evden çıkılmamasını rica etti.