Süper Lig

Sezonun İlk Derbisi

11 Eylül’de başlayan Süper Lig 2020-2021 futbol sezonunun ilk derbi maçı Trabzonspor-Beşiktaş maçı oldu. Ligin ilk haftasında 13 Eylül Pazar günü Trabzonspor’da oynanacak olan karşılaşmaya Trabzon ekibi hazırlanıyor. Geçen sezon Süper Lig şampiyonluğunu son anda kaçıran Trabzonspor takımı sezonun ilk derbi maçını kazanmayı istiyor.

Trabzonspor takımı Mehmet Yılmaz Tesisleri’nde Beşiktaş maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik direktör Eddie Newton yönetiminde antrenmana ısınma hareketleri ile başlayan bordo mavili takım Beşiktaş maçı taktik çalışması ile antrenmana devam etti.

Trondsen 6 ay Sahalardan Uzak

Trabzonspor’un kendi sahasında oynayacağı Beşiktaş maçında sahaya çıkacak olan kadrosunda Trondsen, Marlon ve Pereira sakatlıkları nedeniyle bulunamayacaklar. Marlon ve Pereira arka adalelerinde yırtık olduğu için Beşiktaş maçında kadroda olamayacaklar. Bordo mavili takımın yeni transferi olan Trondsen’in ise antrenman sırasında dizinin döndüğü açıklanmıştı. Trondsen’in çekilen MR’ında çapraz bağlarında yırtık olduğu tespit edildi ve Norveçli futbolcunun ameliyat edileceği belirtildi. Trondsen’in bu ciddi sakatlığı nedeniyle 6 ay süre ile sahalardan uzak kalacak. Trabzonspor’un yeni transferinin 6 ay gibi uzun süre kadroda yer alamayacağı takımda ve kulüpte moral bozukluğu yarattı.

Güncel Yazılar