Çaykur Rizespor

Newton’ın Abdülkadir Ömür Planı

Abdülkadir Ömür, Trabzonspor’un Çaykur Rizespor ile oynadığı hazırlık maçındaki performansı ile puan toplamıştı. 2019-2020 futbol sezonunun başında yaşadığı sakatlık nedeniyle 6,5 ay sahalardan uzak kalan Abdülkadir Ömür eski formuna kavuştu. Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton ile Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu da alt yapıdan yetişen Abdülkadir Ömür’ün eski formuna kavuşmasından mutlu olduklarını dile getirdiler.

Trabzonspor’un alt yapısından yetişen Abdülkadir Ömür alt yapı takımında oynadığı dönemlerde 8-10 mevkisinde oynuyordu. Barcelona ve Messi hayranlığı ile bilinen Abdülkadir Ömür Messi’nin oynadığı mevki olan kanatta oynamaya başladı. Teknik direktör Eddie Newton yeni sezonda Trabzonspor takımı için mevki değişiklikleri yapacak ve Abdülkadir Ömür’ün de mevkisini değiştirecek.

Kanat’tan 10 Numaraya

Newton yeni sezonda Abdülkadir Ömür’ü 10 numaralı mevkide oynatmayı planlıyor. Abdülkadir Ömür’ün futbolunun burada daha iyi ortaya çıkacağına inanan teknik adamın 21 yaşındaki futbolcu için ileriye dönük planları da bulunuyor. Newton Abdülkadir Ömür’ün 10 numaralı mevkide daha çok sorumluluk alacağını ve bunun Abdülkadir Ömür’ün başarısı ile performansını daha çok arttıracağını düşünüyor.

Güncel Yazılar

One comment

Comments are closed.