2019-2020 futbol

Sörloth Kalıyor mu?

Alexander Sörloth, 2019-2020 futbol sezonunu gol kralı olarak tamamladı. Norveçli futbolcu Trabzonspor’un en pahalı futbolcusu olma özelliğini de elinde bulunduruyor ve Avrupa Kulüplerinin transfer listesinde yer alıyor. 24 yaşındaki futbolcunun Alman kulübü Leipzig’e transferinde sona gelindiği ve imzaların atılmasının an meselesi olduğu iddia ediliyor. Sörloth Trabzonspor’a İngiliz takımı Crystal Palace’dan kiralık olarak geldi. Bordo mavili kulüp ile Alexander Sörloth’un kiralık sözleşmesinde Trabzonspor’un satın alma opsiyonu da bulunuyor.

‘’Çılgınlık Olur’’

Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton Sörloth’un Leipzig’e transferi ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. Eddie Newton öncelikle Sörloth’un Trabzonspor ile 1 yıl daha sözleşmesi olduğunu söyledi. Teknik adam Sörloth’a gelen bir transfer teklifinin Trabzonspor’un değerlendireceğini belirtti. Eddie Newton gelen transfer teklifinin yüksek tutarda olması halinde Trabzonspor’un bunu geri çevirmeyeceğini, geri çevirmesi halinde bunun çılgın bir karar olabileceğini de belirtti.

Sötloth’un Leipzig ile görüşme yaptığı ve Norveçli futbolcu ile Alman kulübünün transfer şartlarında anlaştığı iddia ediliyor. Bu durumda Sörloth’un Leipzig ile sözleşmeye imza atması an meselesi oluyor.

Güncel Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir