Crystal Palace

Sörloth’u Lyon İstiyor

Trabzonspor’un Crystal Palace takımından geçen sezon kiraladığı Alexander Sörloth’un Leipzig’e transferi gündemdeydi. Norveçli başarılı futbolcunun Leipzig’e transferine kesin gözüyle bakılırken Sörloth’un Lyon’a transferi de konuşulmaya başlandı. Fransa Ligi takımı Olimpic Lyon’un Sörloth’u yeni sezonda kadrolarına dahil etmek için görüşme yapacağı iddia edildi.

Olimpic Lyon takımının sportif direktörü Juninho Pernambucano’nun takımdan ayrılma ihtimali olan Moussa Dembele’nin boşluğunu Alexander Sörloth ile doldurmayı planladığı düşünülüyor.

Gol Kralı Sörloth

Leipzig takımına transferine kesin gözüyle bakılan Sörloth için Trabzonspor’un istediği bonservis ücreti Leipzig’ e yüksek gelmişti. Süper Lig 2019-2020 futbol sezonunun gol kralı olan Sörloth’u transfer etmek isteyen Leipzig bonservis ücretinin yüksekliğini öne sürmüş ve farklı adaylar ile de görüştüğünü de belirtmişti.

Trabzonspor Kulübü Crystal Palace’dan kiraladığı Sörloth’un satın alma opsiyonunu da elinde bulunduruyor. Bordo mavili takım Sörloth’u yeni sezonda kendi kadrosuna dahil etmek için farklı seçenekleri değerlendirirken Norveçli futbolcunun farklı bir kulübe transferinde de gelir elde etmeyi planlıyor.  2019-2020 futbol sezonunun gol kralı futbolcunun yeni sezonda hangi forma ile sahalarda olacağı merak ediliyor.

Güncel Yazılar

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir