Süper Lig

Abdülkadir Ömür Son Hız

Abdülkadir Ömür Süper Lig 2019-2020 sezonunun büyük bölümünü sakatlık ile geçirdi. 2019 yılı ağustos ayında sakatlanan Abdülkadir Ömür Almanya’da menüsküs ameliyatı geçirmiş ve bunun sonucu olarak 6,5 ay sahalardan uzak kalmıştı. 21 yaşındaki futbolcunun tedavi sürecinin ardından sahalara dönüşünden kısa bir süre sonra corona virüsü nedeniyle lig maçlarına ara verilmişti. 3 ay verilen covid 19 arasının ardından lig maçları başlamıştı.

Abdülkadir Ömür’ün bu sürelerde sahalardan uzak kalmasının ardından Trabzonspor ile Rizespor arasında oynanan hazırlık maçı genç futbolcunun eski formuna kavuştuğunu gösterdi. Karşılaşmada 2 gol atan Abdülkadir Ömür karşılaşmadaki başarılı performansı ile teknik direktörü Eddie Newton’ın da dikkatini çekti.

Takımın Lideri

Teknik direktör Eddie Newton ve Trabzonspor Kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu Abdülkadir Ömür’ün bu başarılı performansı ile sevindiler. Trabzonspor’un alt yapıdan yetilen futbolcusu olan Abdülkadir Ömür eski performansının da üstüne çıkarak takımın lideri olabileceğini de gösterdi. Bu performans ile Eddie Newton Abdülkadir Ömür’e takım içinde farklı görevler de verebileceğini anladı.  Abdülkadir Ömür’ün bu performansının lig maçlarında artarak devam edeceği tahmin ediliyor.

Güncel Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir