Süper Lig

Trabzonspor’da Sörloth Krizi

11 Eylül Cuma günü başlayan Süper Lig 1. Hafta maçında Trabzonspor Beşiktaş ile karşılaşacak. 13 Eylül Pazar günü Trabzon’da oynanacak karşılaşma yeni sezonun ilk derbi maçı olma özelliğini de taşıyor. Trabzonspor takımı teknik direktör Eddie Newton yönetiminde bugün son antrenmanını yaptı. Bordo mavili kulüpte Alexander Sörloth krizi yaşanıyor. Norveç Milli Takımına katılmak için Norveç’e giden Sörloth‘un henüz Trabzon’a gelmediği kulüp yönetim tarafından açıklandı.

Leipzig kulübüne transferi gündemde olan fakat Leipzig kulübünün Sörloth için istenen bonservis bedelini fazla bulduğu iddia edilmişti. Trabzonspor kulübü yönetimi yaptığı açıklama ile Sörloth için Leipzig takımından bir teklif geldiğini ve teklifin değerlendirildiğini belirtti.

Hukuki İşlem Başlatılacak

Trabzonspor yönetimi yaptığı yazılı açıklama ile Sörloth’un Norveç Milli Takımı’na katılmak için Norveç’e gittiğini ve 8 Eylül Salı günü Trabzon’da olması gerekirken gelmediğini söyledi. Bordo Mavili yönetim Sörloth’un Oslo’da covid 19 testi yaptırdığı için belirtilen tarihte Trabzon’da olmadığını, test sonucunun 10 Eylül’de belli olacağını ve Sörloth’un 10 Eylül Cuma günü Trabzon’da olacağını belirttiğini de ekledi. Covid 19 testinin negatif çıkmasına rağmen Sörloth’un Trabzon’a gelmediğine dikkat çeken Trabzonspor yönetimi hukuki işlemlerin başlayacağını da ifade etti.

Güncel Yazılar